نور پردازی آشپزخانه

در سال های اخیر، آشپزخانه از نقش کلاسیک خود که فقط محل پخت و پز بود خارج شده و به مکانی برای تبادل نظر و گفتگو تبدیل شده است .امروزه اکثر آشپزخانه ها به شکل اُپن می باشند و ما زمان زیادی را در آن سپری می کنیم. نورپردازی این بخش از منزل، در به وجود آمدن فضایی دوستانه کمک زیادی می کند. نورپردازی آشپزخانه باید قوی و نزدیک به روشنایی روز باشد.    

اولین مرحله در نورپردازی آشپزخانه :

اولین قدم، نورپردازی کلی فضاست. بدون شک داشتن یک آشپزخانه زیبا به همراه دید بهتر اهمیت ویژه ای دارد. انتشار نور یکنواخت در فضا برای رفع خستگی چشم کمک بسیاری می کند. باید به این نکته توجه کنید که نورپردازی فضای آشپزخانه خیره کننده نباشد.  

دومین مرحله در نورپردازی آشپزخانه  :

 نقاط مختلف آشپزخانه نورپردازی خاص خود را می طلبند. میز کار، گاز، سینک و … همینطور بخش هایی که لازم است از تاریکی خارج شوند. برای مثال، می توانیم از چراغ های توکار و قابل تنظیم که در زیر کابینت نصب می شوند استفاده کنیم که زیبایی خاصی را به محیط می بخشند و ریسک اتفاقات ناگوار را کاهش می دهند. این نوع نورپردازی مستقیم، باعث ایجاد حسی گرم در فضا می شوند. در آشپزخانه های اُپن و دارای جزیره، استفاده از یک ردیف چراغ آویز، راه حل خوبی برای روشنایی فضاست. ضمناً بهتر است در آشپزخانه و در کل در منزل از منابع نوری بدون فلیکر استفاده شود.

نورپردازی اشپزخانه