نورپردازی ورودی منزل

نورپردازی ورودی منزل کمتر مورد توجه قرار میگیرد. ورودی منزل محلی است که برای تعویض کفش و لباس استفاده میشود. به همین منظور نورپردازی این قسمت بسیار مهم است و ازچراغ آویز و دیواری به عنوان منبع اصلی نورپردازی میتوانید استفاده کنید و با کمک یک چراغ رومیزی آن را کامل کنید.

آیا انتخاب چراغ به متراژ فضای ورودی بستگی دارد؟

اگر فضای ورودی کوچک باشد باید از چراغ های کوچک استفاده کرد و نباید با  انتخاب چراغ های مختلف فضا را شلوغ کرد. چراغ سقفی برای فضای کوچک که سقف کوتاهی دارد انتخاب خوبی است. فضای کمتری اشغال میکند و همچنین ریسک برخورد با در ورودی کمتر میشود. برای فضای بزرگ تر چراغ آویزانتخاب بهتری است و گزینه های بیشتری در انتخاب چراغ وجود دارد. میتوانید از چراغ رومیزی نیز برای زیبایی فضا استفاده کنید که نور گرمتری به محیط میبخشد.اگر دیوار خالی  نزدیک در ورودی وجود داشته باشد میتوانید از چراغ دیواری استفاده کنید که انرژی خوبی به محیط میبخشد.

 چه نوع چراغی میتوان انتخاب کرد؟

در انتخاب چراغ محدودیتی وجود ندارد. صنعت چراغ و نورپردازی در حال گسترش است وچراغ های جدید بهتر نیاز جامعه را برآورده می کنند. پریز های  برق همیشه در دسترس نیستندبه همین منظور میتوانید از لامپ های شارژی بدون سیم استفاده کنید. اگر روی سقف کابل برق وجود ندارد, میتوانید از چراغ های خودکار با لامپ قابل شارژ بهره ببرید.

چه نوع لامپی میتوان انتخاب کرد؟

برای داشتن نورپردازی موفق بهتر است از نور خنثی ( نه زرد, نه سفید) استفاده کرد. برای چراغ های آویز و سقفی, پیشنهاد می شود که لامپ  ال ای دی ۳۰۰۰ هزار کلوینانتخاب کنیدرواگر از چراغ رومیزی به عنوان چراغ کمکی در نورپردازی استفاده کنید؛ می توانید از لامپ ال ای دی ۲۷۰۰ کلوینبا نور گرم استفاده کنید که فضای بهتری ایجاد میکند.